вул. Попова 14 , офіс 64-65
04074, Київ, Україна
Tel: +38096 276 52 72
+ 380 (44) 468 91 78
+ 380 (44) 430 14 25
Fax: + 380 (44) 468 91 17Email:
zhurboriz@gmail.com
volodymyr.skorobskyj@kiy.net.ua
www.kiy.net.ua
Авторський проект Володимира Скоробського.
Мета тренінґа:
Через моделювання екстремальних ситуацій створити атмосферу, що дозволяє випробувати різні моделі поведінки і взаємодії з іншими людьми, здобути навички командної роботи, зробити внесок у досягнення спільної мети.
Стати Школою особистого зростання, яка дає змогу краще пізнати себе й інших людей, відчути свої сильні і слабкі сторони, вийти за межі своєї "зони комфорту", відкрити нові можливості для самореалізації.
Концепція: знати – значить вміти. Бути готовими!
Тренінґ командної взаємодії є:
- Захоплюючою грою, учасники якої можуть повеселитись і розслабитись, одержуючи задоволення від самого процесу гри;
- Навчальною програмою, що дозволяє випробувати різні моделі поведінки і взаємодії з іншими людьми, набути навички командної роботи, зробити внесок у досягнення спільної мети і т.п.;
- Школою особистого зростання, яка дає змогу краще пізнати себе й інших людей, відчути свої сильні і слабкі сторони, вийти за межі своєї "зони комфорту", відкрити нові можливості для самореалізації.
Засоби: інструктажі, практичні вправи, тренінґ командної взаємодії на островах, в горах, пустелі в лісі.
Місце: Українські Карпати, пустеля в Олешках (Херсонська область), острова на Дніпрі, ліси.
Час проведення: цілорічно
Провід табору:
Старшина:
Комендант
Лікар
Булава:
Бунчужний
Інтендант
Інструктори
Учасники : 33 особи, вік від 18 років
Стать: чоловіча й жіноча
Навчально-тренувальні процесс:
Тренінґ командної взаємодії є спеціальною програмою, розрахованою на одну або кілька груп у складі: 6-8 або 8-10 осіб, побудованій на іграх і вправах, які з тих чи інших причин є певним випробуванням для учасників. В багатьох випадках успішне розв'язання поставлених завдань, на перший погляд, здається недосяжним.
Основною метою тренінґа і його реальним результатом є швидке об'єднання учасників в єдину злагоджену команду.
Зміст тренінґа командної взаємодії полягає у виконанні цілком конкретних фізичних та інтелектуальних завдань, де на поставлене запитання не дається відповіді. Група повинна відшукати можливість його розв'язання шляхом продумування і практичного випробування різних варіантів, відмови від помилкових, якщо треба, почати спочатку, і так доти, поки не буде досягнуто позитивного результату.
Більшість вправ вимагає від учасників колективної роботи над розв'язанням проблемного завдання. При цьому необхідно рахуватися з індивідуальними особливостями кожного учасника (статура, фізична сила, спритність, рівень освіченості і т. ін.). Успішне виконання групою завдань і вправ тренінга можливе лише за умови об'єднання фізичних і розумових зусиль кожного учасника.
Вправи містять у собі необмежені можливості для практичного відпрацювання у групових взаєминах таких моральних категорій, як довіра, відповідальність, значущість особистості, індивідуальний внесок і т. ін.
В ході їх виконання кожний зможе пройти тестування на свої особистісні якості, свою роль і місце в групі, відкрити для себе межі своїх можливостей, повірити в свої сили, стати незамінним учасником колектива.
Після виконання чергової вправи група може обговорити результати, оцінити винахідливість, гнучкість, ініціативність кожного. Такі вправи дуже корисні з огляду на їх практичне значення для процесу вироблення і ухвалення рішення, рольового розподілу між членами групи, визначення функцій кожного учасника в розв'язанні поставленого завдання.
Результат тренінґа командної взаємодії для конкретної групи визначається перш за все цілями і потребами її членів, їх очікуваннями і уявленнями, мотивацією і готовністю до дії та іншими факторами.
Роль тренінґа командної взаємодії можна визначити за його основними практичними результатами.
Досвід. У даному випадку йдеться про досвід колективної діяльності, досвід взаємодії, досвід участі. Це може стосуватись як виконання певних дій (видобування води, основи альпіністики, пошук їжі, будівництво укриттів, розведеня вогню примітивними засобами і т. ін.), так і взаємодії (досягнення згоди, взаємної підтримки, колективної розробки плану дій та ін.), особистої участі (подолання страху, усвідомлений вибір, досвід подолання).
Почуття, переживання, емоції. Учасники тренінґа переживають яскраві і сильні почуття: смак перемоги і гіркоту поразки, страх і захоплення, довіру, прихильність, відчуття ліктя і т. п.
Усвідомлення, відкриття. Усвідомлення набутого досвіду і пережитих почуттів зміцнюється в ході колективних обговорень або індивідуального спілкування. Тренеру належить у цьому процесі посередницька роль; крім того, він є у групі своєрідним фактором психологічної безпеки.
Уроки і висновки. Урок тут слід розуміти, як узагальнення і усвідомлення набутого досвіду розв'язання певних змодельованих ситуацій і поширення його на подібні життєві ситуації.
Нові моделі поведінки. Використання здобутих уроків, як вихідних установок для подальших дій може стати основою для виникнення нових моделей поведінки, що передбачають рольовий вибір (узяти на себе керівництво якоюсь справою чи, навпаки, відмовитись на користь когось іншого; визнати свою персональну відповідальність за загальний результат чи відмежуватись від цього і т. п. Тренінґ створює для цього оптимальні умови.
Нема ніяких підстав вважати одні результати тренінґа важливішими за інші. Метою тренінґа і завданням тренера є забезпечити досягнення максимального індивідуального і колективного результату.
Тренер створює умови для максимально ефективної участі у тренінзі як кожного окремого учасника, так і всієї групи.
Особливості вправ тренінґа командної взаємодії.
Характерною особливістю вправ тренінґа є те, що їх неможливо двічі виконати однаково. Кожний раз їх результати нові, іноді досить несподівані для учасників.
Командна взаємодія у вправах тренінґа передбачає ситуації, пов'язані з вибором міри виклику; інтерпретацією; досягненням згоди; безпекою; творчим підходом, пошуком рішення; відповідальністю; довірою; взаємодією; вибором, його усвідомленням; чесністю; концентрацією, зосередженістю; націленістю на результат; важливістю внеску кожного і т. ін. Деякі вправи є свого роду випробуванням, пов'язаним із необхідністю фізичного контакту з іншими учасниками. Це має важливе практичне і психологічне значення для відпрацювання дій в екстремальних ситуаціях, страховки і самостраховки.
Погодинний розклад:
П’ятниця
12: 00 – 16 : 00 Виїзд із дому 4 год.
16: 00 -17: 00 Розселення
17:00 – 19:30 Вечеря1 год. 30 хвилин
19:30 – 20:00 Заняття:Психологія виживання 2 год.30 хв.
20:00 – 22:00 Ватра Знайомств 2 години
22: 30 – 6: 00 Сон 7 год.30
Субота
6: 00 Вставання 5 хвилин
25 хвилин Вмивання впорядкування 6: 05-6: 35
6: 35-6: 45 Відкриття дня 10 хвилин
6: 45 – 7:15 Сніданок 30 хвилин
7:30-8: 30 Перехід на місце зайнять 1 година
8: 30-14: 00 Практичні заняття 5 год.30 хв.
14: 00 -15:30 Обід 1 год.30 хв.
15:30 Початок Великої гри 8 годин 30 хвилин
Неділя
00: 00 -13: 30 Продовження Великої Гри 8 годин 30 хвилин
13: 00 – 13: 40 Перехід до базового табору 40 хвилин
13: 40 – 14: 10 Обід 30 хвилин
14: 10 -15: 30 Аналіз тренінґа (розмовне коло), анкети зворотного зв’язку 1 год. 20 хвилин
15: 30 – 16: 00 Підготовка до від’їзду 30 хвилин
16: 00 – 20: 00 Дорога додому 4 години
Час дозвілля підготовки та споживання їжі, сну, дорога: 23 годин 10 хвилин
Час занять: 28 години 30 хвилин
Загальний час: 51 година 40 хвилин
УМОВИ:
Одяг залежно від місця тренінґа:
Обов`язково з довгими рукавами та довгими штанами просторий зручний не тісний, светр( краще два тонких чим один товстий), тепла куртка від дощу,снігу, перчатки чи рукавиці.
Обов`язково накриття на голову (тепла вовняна в’язана шапка, тощо),
Обов`язково запасні шкарпетки із вовни (теплі дві пари)
Взуття:
Обов`язково гірські чи туристичні черевики, високі кросівки (таке взуття завжди можна придбати недорого в магазинах «секонд хенду» воно має бути на розмір більше з розрахунку щоб вдягнути вовняні шкарпетки) не брати взуття на високих каблуках, модельне взуття чи взуття для міста.
Предмети особистої гігієни: зубна щітка, паста, рушник, вологі серветки.
Мобільний телефон
Спиртні напої, заборонені (алкоголь має властивість розширяти кров’яні судини на короткий час, після чого відбувається їхнє різке звуження внаслідок чого людина швидко замерзає і як правило гине від переохолодження)!
Для участі в тренінзі необхідний страховий поліс!
Протипоказання:
Хронічні захворювання серця, легенів, вагітні жінки!
Люди, що мають вживати ліки беруть їх із собою і повідомляють про це коменданта.
Як буде відбуватися тренінґ?
Групи будуть поділені на чотири менші групи, в яких кожен учасник здобуває індивідуально певні знання і навички в одній з ділянок:
- Будівництво укриття (таборування)
- Видобування вогню пошук їжі
- Альпіністика, або (водопостачання, пошук та фільтрація води в залежності від кліматогеографічної зони)
- Медицина (долікарська допомога)
- Психологія виживання команди для всіх учасників
на виході в гори(пустелю, острови чи ліс) групи об`єднаються в дві (три) більші групи де кожен із учасників має поділитися знаннями та вмінням в одній із здобутих ним точок інструктажу (внести вклад в спільну копилку).
ЗАВДАННЯ:
До від’їзду команді потрібно поділитися на дві(три), в залежності від вибору тренінґа, рівнозначні по фізичним можливостях групи (з однаковою кількістю чоловіків та жінок ) в групах.
В групах не буде службової субординації, що дає можливість кожному проявити свої лідерські здібності всі члени групи є задіяними за принципом «ніхто не зайвий» і виконують свої обов`язки. Їм потрібно буде під час тренінґа :
· обрати свого лідера (президента, вождя тощо),
· людину яка відповідатиме за чітке виконання розпорядку та правил групи які будуть визначені (бунчужний, осавул, тощо),
· людину яка відповідатиме за майно та розподіл харчових запасів (інтендант, господарник тощо)
· хронолога чи літописця, людину яка все записуватиме до щоденника групи фіксуючи весь перебіг подій, щоденник буде зачитаний кожною групою під час спільної Великої Ватри (кола обговорення) наприкінці тренінґа
· лікаря (ворожбита, шамана, тощо),
· мисливців (здобутчиків їжі та води),
· головного будівничого (таборовика)
· головного кухаря (кашовара, годувальника тощо),
· розписати розклад чергувань та охорони табору (стійкових, ватрових),
· придумати назву своєї спільноти ритуали,
· зробити прапор, тотем тощо
· привезти дари на спільну Велику Ватру двох культур на спільний обід(їжу яку вдалося приготувати)
· представити свої суспільні угрупування (культури) на спільному Колі Обговорення
Інструктор може впливати на результати виконання вправ учасниками тренінґа шляхом їх добору і відповідної послідовності виконання з поступовим наростанням складності, а також через надання процесу обговорення певної спрямованості в процесі навчання і підготовки до Великої Гри. Але з моменту початку Великої Гри він не втручається в процес і не робить підказок чи зауважень. Він, наче німий спостерігач лише фіксує помічене. Інструктор може втрутитися в процес гри лише у випадках загрози здоров`ю і життю учасників Великої Гри (нещасний випадок) і то лише на прохання лідера цієї групи якщо вони вирішать звернутися про допомогу. Якщо група вирішує вийти із ситуації самостійно – інструктор продовжує лише спостерігати за процесом і повідомляє про це коменданта. Важливо також, щоб інструктор потурбувався про створення умов для максимально ефективної участі у тренінзі як кожного окремого учасника, так і групи в цілому.
ПРАВИЛА:
Кожен учасник тренінґа добровільно та неухильно виконує правила та розпорядок дня, щоб запобігти шкоді здоров`ю чи життю своєму чи інших учасників групи.
Всі питання які виникають в ході тренінґа вирішуються комендантом і лише ним.
Пам`ятайте, що місця проведеня тренінґа(гори, ліс, пустеля, острови) не терплять легковажного ставлення!
Договір на участь в тренінзі виживання в горах, на островах, лісі, пустелі «Велика Гра»
(потрібне підкреслити)
Я, ім`я та прізвище___________________________________, згоден (згодна) взяти участь в тренінзі виживання в горах, на островах, лісі, пустелі «Велика Гра» і добровільно беру на себе обов`язок виконувати всі правила гри, розпорядження коменданта та інструкторів.
Дата_________ Особистий підпис_______________________
Тренінг є унікальною авторською системою єдиноюв Україні, для пластунів він буде цікавим тим, що дасть змогу підвищити свою кваліфікацію виховникам та інструкторам.
Для пластунів та пластунок участь у тренінзі становитиме 500 гривень з особи (за пільговими цінами) кількість пластунів обмежена до 6 осіб.
Немає коментарів:
Дописати коментар